Στο πρώτο μέρος της εφετινής τελετής αποφοίτησης, πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του Περιβαλλοντικού Προγράμματος που υλοποιήθηκε τη φετινή σχολική χρονιά με τίτλο «Οδοιπορικό στα Κάστρα» το οποίο ασχολήθηκε με το Νησί της Σπιναλόγκα.

Υπεύθυνες του προγράμματος ήταν οι εξαιρετικές καθηγήτριες του σχολείου μας κ. Παντελάκη Ελευθερία (Φιλόλογος), Αλεξάκη Μαριαλένα (ΚΠΑ) και Κατσαμάνη Μαρία (Φιλόλογος ειδικής αγωγής).

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια τόσο στις καθηγήτριες, όσο κυρίως στους μαθητές που συμμετείχαν στο πρόγραμμα για την εξαιρετική δουλειά τους.

kastra01

kastra02

kastra2

Το video της παρουσίασης του προγράμματος