Μεγάλη διάκριση για τη μαθήτρια του Γ1 του σχολείο μας Χριστίνα Καλοχριστιανάκη. Η Χριστίνα, μέλος της ομάδας συγχρονισμένης κολύμβησης του Κολυμβητικού Ομίλου Ηρακλείου, πήρε το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα του κόμπο και το ασημένιο μετάλλιο στο αγώνισμα του ομαδικού, στο διεθνές τουρνουά συγχρονισμένης κολύμβησης της Πράγας, στο οποίο συμμετείχαν σύλλογοι από 32 διαφορετικές χώρες του κόσμου.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην Χριστίνα και για τις διακρίσεις της, αλλά και για το γεγονός ότι κάνει εδώ και χρόνια αθλητισμό σε πολύ υψηλό επίπεδο, μοιράζοντας το χρόνο της ανάμεσα στο σχολείο και στην συγχρονισμένη κολύμβηση.

Το σχολείο της εύχεται να είναι πάνω απ’ όλα υγιής και να έχει πάντα επιτυχίες που κάνουν υπερήφανη τόσο την ίδια, όσο και την οικογένεια, το σχολείο και τον τόπο της.

(Όρθια τρίτη από αριστερά η μαθήτρια του σχολείου μας Χριστίνα Καλοχριστιανάκη)