Η περιβαλλοντική ομάδα της Β' τάξης αποτελούμενη από 34 μαθητές και τους καθηγητές κ. Παντελάκη Ελευθερία, κ. Κουβαρά Σταματία και κ. Κατσοπρινάκη Σταύρο, πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ιεράπετρας, την Τρίτη 23/2/2016, όπου και υλοποίησε το πρόγραμμα με τίτλο " Παρα θιν΄αλος" .

Στο πλαίσιο του προγράμματος οι μαθητές ενημερώθηκε για το θαλάσσιο περιβάλλον και τους κινδύνους που αντιμετωπίζει, συμμετείχε σε βιωματικό εργαστήριο στην παραλία και ξεναγήθηκε στην πόλη της Ιεράπετρας.

Το σχολείο μας ευχαριστεί τους ανθρώπους του ΚΠΕ Ιεράπετρας για τη άψογη συνεργασία τους.