Με μια πολύ ωραία εκδήλωση στο χώρο του σχολείου μας , εορτάστηκε και φέτος η 75η επέτειος του ιστορικού «ΟΧΙ», της 28ης Οκτωβρίου του 1940. Την εκδήλωση επιμελήθηκε με μεγάλη επιτυχία η φιλόλογος του σχολείου μας κ. Ειρήνη Σταυρακάκη και παρουσίασε με πολύ ωραίο τρόπο η μαθήτρια του Γ2 Ζωή Παπαδακάκη.

Στα πλαίσια της εκδήλωσης έγινε και η παράδοση της σημαίας από τη Δ/ντρια του σχολείου μας κ. Μπρουχούτα Αργυρώ στο μαθητή του Γ3 Νίκο Σκουνάκη, ενώ απονεμήθηκαν τα Αριστεία και τα Βραβεία, στους πρωτεύσαντες μαθητές της περσινής σχολικής χρονιάς.