Στα πλαίσια του 8ου μαθητικού φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας που πραγματοποιήθηκε το 3ημερο 19 εως 21 Απριλίου 2018, στο πολιτιστικό κέντρο του Δήμου Ηρακλείου,   παρουσιάστηκε την Παρασκευή 20 Απριλίου 2018, το ηλεκτρονικό περιοδικό του σχολείου μας GmAg. Την δημιουργία του περιοδικού ανέλαβε το τμήμα Γ3 του σχολείου μας και την παρουσίαση του στο φεστιβάλ έκαναν η μαθητές του Γ3, Σαββάκη Ελεάννα, Ιωάννης Φωστέρης, Σόνια Ρεθυμνιωτάκη και Στάθογλου Δήμητρα.
Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια τόσο για την παρουσίαση των παιδιών στο φεστιβάλ όσο και για τις πολλές ώρες δουλειάς εντός και εκτός σχολείου προκειμένου να βγει αυτό το αποτέλεσμα.
Το περιοδικό μας μπορείτε να το διαβάσετε στην αρχική σελίδα του ιστοτόπου μας http://gymarchan.mysch.gr
Και πάλι μπράβο στα παιδιά μας.

To Video της παρουσίασης

Φωτογραφίες από το 8o μαθητικό φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας